fbpx

  Blog

  Znajomość języków obcych – czy warto uczyć się niemieckiego?
  02.10.2017

  Wydaje się, że język angielski na dobre opanował Polską edukację. Jest on obowiązkowym językiem już od przedszkola. Ponadto większość godzin lekcyjnych w szkole podstawowej oraz liceum jest przeznaczona właśnie na angielski. Dlatego też przed językiem niemieckim w naszym kraju stoją coraz większe wyzwania… Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto zdecydować się na naukę niemieckiego jako drugiego języka obcego.

  Znajomość niemieckiego to same korzyści!

  Niewiele osób ma tego świadomość, ale język niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie! I to nie tylko przez obywateli samych Niemiec, ale także Szwajcarii, Luksemburgu, Austrii oraz Lichtensteinu. Ciesząc się znajomością języka niemieckiego, podróż po krajach zachodniej Europy będzie dla ciebie niezwykle przyjemna, gdyż z łatwością porozumiesz się z mieszkańcami właśnie po niemiecku.

  Ze względu na położenie geograficzne (Niemcy to przecież nasz zachodni sąsiad) znajomość niemieckiego daje ogromne możliwości zawodowe! Dzięki bliskim stosunkom gospodarczym między Polską a Niemcami coraz więcej przedsiębiorstw wymaga od osób ubiegających się o pracę znajomości nie tylko angielskiego, ale także niemieckiego. Dlatego też warto go wybrać do nauki drugiego języka obcego, dzięki czemu otworzysz sobie drzwi do kariery – i to nie tylko w Polsce.

  Wiele osób uważa, iż język niemiecki jest niezwykle trudny do nauki. Być może jest to związane z jego brzmieniem, które jest dość surowe. Warto jednak pamiętać, że angielski i niemiecki należą do grupy języków germańskich, co oznacza, iż mają wiele cech wspólnych! Można je znaleźć w szczególności w obrębie leksyki, np.: January – Januar, blue – blau. Ponadto gramatyka niemieckiego jest o wiele prostsza od gramatyki angielskiej – niemiecki składa się głównie z pięciu czasów, a szyk zdania opiera się na jasnych i logicznych regułach.

  Przekonaliśmy Cię? Zapisz się na zajęcia w Dynamicznym Centrum Językowym 3WAY! Posiadamy szeroką ofertę kursów języka niemieckiego zarówno dla dorosłych, jak i dzieci – zapraszamy!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *