fbpx

  Blog

  Szkoła językowa 3WAY w Toruniu – jak wyglądają zajęcia z perspektywy lektora i kursanta?
  01.02.2022

  Kursy językowe w 3WAY Dynamicznym Centrum Językowym

  Zapisanie się na kurs językowy zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. W końcu inwestujemy nasze pieniądze i poświęcamy tak cenny wolny czas, a przed samym rozpoczęciem kursu nie mamy często pojęcia, jak będą wyglądały zajęcia. Chcielibyśmy uchylić rąbka tajemnicy i opowiedzieć Wam, czego możecie spodziewać się podczas zajęć w szkole językowej 3WAY w Toruniu, zarówno z perspektywy prowadzącego, jak i kursanta.

  Lektorzy

  Wszystko zaczyna się od lektora. Poza szkołą to nieśmiały obcokrajowiec, zaczytany student albo zabiegana młoda mama. Kiedy jednak wchodzimy do sali i rozpoczynamy zajęcia, na naszej twarzy zawsze pojawia się uśmiech, jesteśmy gotowi przekazać kursantom naszą wiedzę i pozytywną energię. Korzystamy z podręczników przeznaczonych do metody bezpośredniej. Mamy za zadanie powtórzyć materiał omawiany na poprzednich zajęciach lub wprowadzić nowe słowa i zwroty. Jeśli powtarzamy, zasypujemy kursantów gradobiciem pytań związanych z omawianymi wyrażeniami. Czasami widzimy zdezorientowane twarze, kiedy tempo jest zbyt szybkie, ale natychmiast reagujemy i tłumaczmy po angielsku, o co nam chodzi. Jeśli wprowadzamy nowy materiał, często posługujemy się nie tylko znajomością języka angielskiego, ale czasem też talentem aktorskim i artystycznym – wszystkie chwyty są dozwolone, byleby kursanci zrozumieli i zapamiętali materiał, świetnie się przy tym bawiąc. Po pracy zmęczeni, ale zadowoleni wracamy do domu.

  Kursanci

  A kursanci? Każdy jest inny, ma inne potrzeby i doświadczenia w nauce języka angielskiego, ale wszystkich łączy chęć rozwijania swoich umiejętności w ich ulubionej szkole językowej w Toruniu. Biorą więc w ręce kubek ciepłej kawy i swoje notatki, siadają w półkolu w sali i w pełnym skupieniu (zazwyczaj) starają się zrozumieć i jak najlepiej odpowiadać na pytania lektora. Dzielą się swoimi doświadczeniami i opiniami, niekiedy nawet uda się opowiedzieć jakiś żart i chociaż trudno im się czasami powstrzymać od używania języka polskiego, czujni lektorzy szybko zawracają ich tok myślowy z powrotem na angielski. Po lekcjach zmęczeni, ale zadowoleni wracają do domu.

   

  Mamy nadzieję, że tą opowieścią udało nam się przekonać chociaż kilku niezdecydowanych przyszłych słuchaczy. Jeśli wciąż macie wątpliwości i chcielibyście przeżyć na własnej skórze, jak to jest brać udział w zajęciach angielskiego w najlepszej szkole językowej w Toruniu, to zapraszamy na lekcje pokazowe! Sprawdźcie tutaj, jak to wygląda 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *