fbpx

  Blog

  Czas sporządzić plany na lato – pomyśl o wakacyjnym kursie angielskiego!
  18.05.2018

  Wakacje najczęściej kojarzą nam się z odpoczynkiem i przyjemnościami. Chcemy w tym czasie „naładować baterie”, aby przygotować się na następny rok szkolny, na studia lub do pracy. Jedni w tym okresie wolą poleniuchować, ale są również osoby bardziej ambitne, które wykorzystują okres wakacyjny po to, aby zdobyć dodatkowe umiejętności, na przykład podszlifować język angielski.

  Dlaczego warto zdobyć umiejętności języka angielskiego i doskonale posługiwać się tym językiem?

  Przede wszystkim umiejętność posługiwania się językiem angielskim jest dzisiaj wymagana na wszystkich wyższych stanowiskach pracy, gdzie oferowane są dużo większe zarobki niż przeciętne.
  Znając angielski, nie musimy się także obawiać wyjazdów zagranicznych, gdyż zawsze i w każdej chwili będziemy mogli porozumieć się praktycznie z każdym, kogo spotkamy na swojej drodze, aby dowiedzieć się, jak trafić do danego miejsca czy też po prostu zrobić zakupy w sklepie. O konieczności znajomości tego języka chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Niestety wielu z nas po zakończeniu edukacji szkolnej przez natłok obowiązków nie ma już czasu na dalsze szlifowanie języka. Jest jednak taki okres w roku, podczas którego każdy znajdzie chwilę na naukę.

  Wakacje – czas na nadrobienie zaległości

  Choć wakacje to przede wszystkim podróżowanie oraz imprezowanie, warto pamiętać, że wówczas mamy więcej czasu i energii, którą można dobrze spożytkować. Zaplanujmy więc je tak, by nie tylko odpocząć, ale również zrealizować plany, na które brak czasu w ciągu roku, i poświęcić uwagę swoim umiejętnościom zawodowym. Okres wakacyjny to idealny czas na naukę języka angielskiego – przez dwa miesiące można nadrobić zaległości i poświęcić więcej uwagi nauce. Na rynku dostępnych mamy wiele szkół językowych, w których organizowane są wakacyjne kursy angielskiego i mogą być to zajęcia zarówno dla początkujących, zaawansowanych, jak również kursy biznesowe dla przedsiębiorców.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *