fbpx

  Blog

  Nauka języka obcego online
  21.06.2018

  Nikogo nie trzeba przekonywać, że nauka języków obcych jest doskonałą inwestycją w przyszłość. Znajomość języka obcego może umożliwić otrzymanie wymarzonej pracy, bez wątpienia pomóc w podróżach zagranicznych czy w obejrzeniu w oryginale ulubionego serialu odnalezionego w sieci. W naukę języków warto zatem zainwestować swój czas i pieniądze. Na rynku jest mnóstwo szkół nauki języków obcych oferujących swoje usługi. Szkoły profilują się na konkretnych odbiorców w zależności od wieku uczniów, jak też od poziomu zaawansowania. Obecnie jednak coraz chętniej zawieraną formą współpracy z nauczycielami języków obcych jest nauka online z wykorzystaniem Skype’a.

  Co wspólnego ma Skype z nauką języków?

  Skype jest produktem firmy Microsoft, który pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych, dzwonienie i prowadzenie rozmowy wideo. Obecnie na rynku każdy sprzęt komputerowy ma wbudowaną kamerkę internetową, mikrofon i głośniki, które pozwalają na korzystanie ze Skype’a bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Nie dziwi zatem, że coraz częściej lekcje języka obcego odbywają się przez Skype’a. Taka forma wyboru korepetytora pozwala na wybranie native speakera nie tylko z wybranej przez siebie szkoły językowej, ale także z praktycznie z każdego zakątka świata i to bez wychodzenia z domu.

  Taki szeroki wachlarz możliwości nauki z korepetytorami wydaje się być interesującą opcją na zdobycie umiejętności komunikowania się w języku obcym. Nauka połączona ze  współpracą z ludźmi z innego kręgu kulturowego czy z innego kontynentu może być bardzo ciekawym doświadczeniem. Oferty nauki przez Skype’a są dostępne w szkołach językowych i na stronach internetowych, oferując bardzo szeroki wybór korepetytorów.

  Niewątpliwą zaletą korzystania z lekcji on-line przez Skype jest zaoszczędzenie czasu. Nie ma konieczności wychodzenia z domu, żeby dotrzeć do szkoły językowej. Można w swoim pokoju z kawą na stole prowadzić konwersację z wybranym przez siebie native speakerem.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *