fbpx

  Blog

  Nauka języka angielskiego może być przyjemna
  15.05.2017

  Nauka języka obcego nie musi skupiać się na powtarzaniu słówek, wypełnianiu ćwiczeń z gramatyki czy wykonywaniu testów z określonych modułów. Przyswajanie wiedzy z języka obcego może być przyjemne i praktyczne.

  Oglądanie filmów i bajek

  Niezawodnym sposobem na uzupełnienie nauki wybranego języka jest oglądanie filmów i bajek. Wybierz odpowiedni materiał wideo, który będzie dostosowany do Twojego poziomu języka. Tutaj doskonałym pomysłem jest oglądanie…bajek. Te krótkie filmy animowane składają się z prostych wyrażeń, łatwego słownictwa, a także lektorzy mówią nieco wyraźniej niż w filmach dla dorosłych. Dobrym przykładem jest bajka „Gdzie jest Nemo?” czy „Epoka lodowcowa”. Jeśli Twoja znajomość języka jest już nieco wyższa, spokojnie możesz przejść do oglądania przykładowo „Gry o tron” czy bardziej skomplikowanych językowo produkcji. Doskonałymi serialami do nauki języka angielskiego są seriale „Przyjaciele” czy „Seks w wielkim mieście”. Język jest w nich niezwykle prosty, a przy okazji mamy szansę nauczyć się zwrotów potocznych oraz przyswoić amerykański humor. Przygody szóstki przyjaciół w oczach naszego zespołu otrzymały już miano pozycji kultowej, a sposób wymowy „How you doin’?” Joeya kojarzy każdy z nas.

  Jeżeli Twoje zdolności językowe są już na poziomie średniozaawansowanym, to warto pójść o krok dalej i wyłączyć napisy do filmów. O ile na początku oglądanie produkcji filmowych tylko z oryginalną ścieżką dźwiękową może być to trudne, to z czasem takie oglądanie filmów stanie się naturalne, a i znajomość języka znacznie się poprawi, tym bardziej że słuchasz dialogów w naturalnym tempie mówienia.

  Korzyści

  Największą zaletą oglądania filmów i bajek po angielsku jest to, że osłuchujesz się z językiem. Będziesz obserwować prawdziwe użycie danych wyrażeń,słuchać dialogów z codziennego życia, czego nie można uzyskać, ucząc się w klasie. Łatwiej jest przyswoić nowe słówka, kiedy użyte są w kontekście, a nie wykute na blachę w domu. Ponadto osłuchasz się z akcentem, który jest bardzo ważny, ale bardzo trudny do uzyskania.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *