fbpx

  Blog

  Nauka angielskiego w okresie niemowlęcym?
  22.02.2018

  Większość osób zapewne będzie zdziwiona faktem, że naukę angielskiego czy innego języka można rozpocząć już w okresie niemowlęcym. W końcu niemowlę nie zaczęło jeszcze mówić w ojczystym języku, jak więc uczyć je obcojęzycznych zwrotów? Otóż sformułowanie „nauka języka” jest w tym wypadku użyte nieco na wyrost – mówi się raczej o swoistym zanurzeniu w języku. Otóż kilka prostych sposobów stosowanych w wieku niemowlęcym pozwoli na zdecydowanie łatwiejszą naukę języka w kolejnych latach życia.

  Sprawdźmy więc, co rozumie się poprzez owo zanurzenie w języku.

  Osłuchanie się

  Tak jak wspomnieliśmy, nauka języka angielskiego czy innego obcego języka w okresie niemowlęcym nie ma charakteru czysto dydaktycznego. Zanurzenie się to nic innego jak osłuchanie się i obcowanie z mową, które zapewnić można dziecku podczas codziennej opieki. Wystarczy kierować do dziecka proste sformułowania, krótkie rymowanki, a także śpiewać mu po angielsku. Rytm i rym ułatwia kojarzenie i zapamiętywanie prostych słów. W późniejszym etapie swobodnie można puszczać bajki bez lektora oraz piosenki. W ten sposób dziecko wraz z naturalnym tempem swojego rozwoju będzie poznawało akcent i zwroty obcojęzyczne, a także pozbędzie się oporów, żeby je stosować. Dużo łatwiej będzie mu opanować również wymowę anglojęzycznych słów, ponieważ jej nauka będzie postępować wraz z wykształcaniem aparatu mowy.

  To wszystko przełoży się dużo łatwiejszą naukę angielskiego na zajęciach w przedszkolu i w szkole językowej oraz pozwoli na szybkie wprowadzenie kolejnego języka.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *