fbpx

  Blog

  Mobilne aplikacje do nauki języka angielskiego dla małych dzieci
  24.10.2017

  W dzisiejszych czasach znaczna większość ludzi posiada własny smartfon lub tablet. Już nawet małe dzieci potrafią odblokować telefon mamy i odebrać połączenie od taty. Nowe technologie pozwalają nam na korzystanie z darmowych dobrodziejstw w postaci niezwykle praktycznych aplikacji, także dla małych dzieci. Poniżej przedstawiamy kilka wartych uwagi mobilnych aplikacji przeznaczonych do nauki języka angielskiego dla małych dzieci.

  • 100 Words for Babies & Toddlers – wyjątkowa aplikacja, z której mogą korzystać dzieci nawet od 6 miesiąca życia! Uczy najważniejszych słówek w atrakcyjny i prosty sposób. Po pojawieniu się na ekranie określonych rysunków i ich nazw wystarczy kliknąć na wybrany obiekt – wówczas dany obrazek czytany jest w języku angielskim. Ponadto za każdym razem uruchamia się specjalna animacja, co stanowi dodatkową atrakcję dla dzieci.
  • TinyHands Babies First Words 1 – aplikacja ta wymaga umiejętności koordynowania ruchów, dlatego też przeznaczona jest dla dzieci nieco starszych (od około dwóch lat). Polega na dopasowaniu pojawiających się obrazków do rozłożonych na ekranie kart. Gdy dziecko prawidłowo umieści kartę, wówczas wymawiana jest nazwa przedmiotu znajdującego się na obrazku. Aplikację charakteryzuje wyjątkowo ładna grafika.
  • Nighty Night – doskonały wybór na krótką, wieczorną lekcję, która wyciszy i uspokoi dziecko przed snem. Prosta, ale niezwykle atrakcyjnie wykonana aplikacja przeznaczona dla dzieci od 1,5 roku życia. Polega na położeniu do snu zwierzaków mieszkających na farmie. To połączenie gry i książeczki, z ładną muzyką i nieskomplikowaną narracją.
  • Even Monster Get Sick – kolejne połącznie gry i książeczki dla dzieci nieco starszych (od lat trzech). Do wyboru mamy interaktywny audiobook lub książeczkę. Aplikacja charakteryzuje się wyjątkowo oryginalną grafiką. Posiada także proste gry, które są doskonałym sposobem na sprawdzenie, czy dziecko rozumie tekst bajki.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *