fbpx

  Blog

  Kurs języka obcego – metoda motywacji pracownika
  07.06.2017

  Kurs językowy to skuteczna metoda motywacji, ponieważ jednocześnie realizuje cele zawodowe i prywatne pracownika.

  Korzyści osobiste

  Nie oszukujmy się, umiejętność posługiwania się językiem obcym przyda się nie tylko w pracy, ale i na wakacjach, ułatwi dostęp do wartościowej literatury czy wiedzy oraz pozwoli nawiązywać cenne, międzynarodowe znajomości. Opanowanie języka obcego pomaga zrozumieć inne kultury, stajemy się bardziej wyrozumiali, tolerancyjni dla innych jednostek. Badania potwierdzają, że znajomość języków obcych daje poczucie dumy narodowej oraz kształtuje  postrzeganie własnego kraju. Osoby znające przynajmniej jeden język obcy uchodzą za towarzyskie, bardziej uśmiechnięte i pewne siebie.

  Badania pokazują również, że nauka języka obcego aktywizuje mózg, chroniąc jednocześnie przed demencją. Przyswajając nowe słowa, tworzymy nowe związki wyrazowe, co automatycznie wpływa na pamięć i koncentrację. Naukowcy z Publicznego Centrum Badań nad Zdrowiem w Luksemburgu udowodnili, że nauka języków obcych pomaga utrzymać pamięć w dobrej kondycji.

  Korzyści zawodowe

  W obecnych czasach znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest niezbędna, a coraz częściej wymaga się od pracowników biegłej znajomości przynajmniej dwóch języków. Szkolenie pozwoli także łatwiej i płynniej przeprowadzać negocjacje biznesowe, wpłynie korzystnie na pewność siebie podczas wystąpień publicznych w obcym języku. Co ważniejsze, wyższe kompetencje językowe mogą przyczynić się do większych zarobków i możliwości awansu, a większa kompetencja pracownika wpłynie na rozwój spółki.

  Kursy języka obcego dla firm

  Na rynku coraz więcej szkół językowych oferuje kursy języka obcego dla firm. Zdecydować możemy się na ogólnorozwojowy kurs albo poświęcony konkretnej branży. Coraz częściej dostępne są również biznesowe kursy języka obcego dla zaawansowanych uczestników, gdzie wykorzystuje się nowinki ze świata biznesu oraz materiały prasowe.

  Znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach daje nam szansę na lepsze i ciekawsze życie zawodowe, jak i prywatne. Zyskujemy dostęp do międzynarodowego rynku pracy, możemy podróżować bez pośredników oraz poszerzać grono znajomych obcojęzycznych.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *