fbpx

  Blog

  Jak zmotywować się do nauki języków obcych w okresie jesiennym?
  18.11.2017

  Jesień to wyjątkowa pora roku. Charakteryzuje się bogatą kolorystyką, którą dekoruje świat. W zależności od humoru raczy nas ona delikatnymi promykami słońca i rześkim wietrzykiem lub obfitą ulewą i chłodnym powietrzem… Owszem, wczesna jesień jest przepiękna! Jednak im bliżej zimy, tym bardziej widok za oknem zaczyna nas przytłaczać. Ze względu na coraz krótsze i ponure dni stajemy się mało energiczni i ciągle senni. Takie samopoczucie może negatywnie oddziaływać na naszą motywację do nauki języków obcych. Podpowiadamy zatem, jak pobudzić swoją chęć do nauki drugiego języka w okresie jesiennym.

  Sezon serialowy czas zacząć!

  Podczas gdy letnie słońce zachęca do spędzania czasu wolnego poza domem, tak jesienna zawierucha raczej zmusza nas do pozostania w ciepłym mieszkaniu… Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Jesień to pora roku, w trakcie której możesz nadrobić wszystkie serialowe zaległości! Tak więc, rozsiądź się wygodnie na kanapie i włącz swój ulubiony zagraniczny serial – z funkcją napisów oczywiście. Dlaczego? Bo masz kontakt z żywym językiem, ćwiczysz umiejętność rozumienia ze słuchu i uczysz się nowego słownictwa. To doskonały sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym!

  Palcem po mapie

  Jesienne dni są coraz krótsze, a wokół panuje ponury nastrój. Myślami wracamy do minionych niedawno wakacji, słońca i codziennej radości, co sprawia, że mimowolnie się uśmiechamy. Skoro ma to na nas tak krzepiący wpływ, to może warto wybrać się w podróż palcem po mapie? Wybierz mapę kraju, którego językiem urzędowym jest ten, którego uczysz się na co dzień. Wybierz jakiś region lub miasto i postaraj się zaplanować podróż. Przeczytaj wszystkie ciekawostki o danej mieścinie, dowiedz się czegoś o lokalnej kuchni, a także naucz się odpowiednich słówek, które przydadzą ci się w trakcie podróży – i to wszystko w danym języku obcym oczywiście! Kto wie, być może tak się zaangażujesz, że podróż stanie się w zupełności realna?

  Brak ci motywacji do nauki języków obcych? Skorzystaj z naszych wskazówek, a także odwiedź nasze Dynamiczne Centrum Językowe 3WAY, w którym jak sama nazwa wskazuje, nigdy nie wieje nudą, a już szczególnie, jesienną melancholią.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *