fbpx

  Blog

  Jak zacząć skutecznie uczyć się języka angielskiego – poradnik lektora szkoły językowej 3WAY
  22.02.2022

  Nowy rok, nowy ja, nowy język?

  Chociaż początek roku już za nami, na noworoczne postanowienia nigdy nie jest za późno. Kiedy lektorzy w naszej szkole językowej pytają kursantów podczas zajęć, jakie cele stawiają sobie oni na początku nowego roku, padają bardzo różne odpowiedzi. Najczęściej wspominane są karnety na siłownię, zdrowsze diety, pozbycie się złych nawyków czy zmiana pracy. Jednak nawet wśród osób, które nie lubią stawiać sobie bardzo jasno określonych celów, co roku w czołówce pojawia się nauka języka angielskiego lub innego języka obcego. „Muszę przysiąść do tego angielskiego” – mówią kursanci. Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić, ale lektorzy 3WAY mają dla Was kilka wskazówek.

  Najważniejszy pierwszy krok

  Warto zacząć od zmiany nastawienia z „muszę” na „chcę”. Ta niewielka zmiana robi wielką różnicę. Pedagodzy i metodycy od lat podkreślają znaczenie motywacji wewnętrznej w procesie nauki. O wiele przyjemniej jest nam uczyć się czegoś, co nas interesuje, co wybraliśmy sami, a nie tego, co zostało nam narzucone przez rodziców, szkołę czy szefa. Więc kiedy następnym razem pomyślicie: „Muszę zapisać się do szkoły językowej”, zastanówcie się, jakie korzyści ten kurs Wam przyniesie i zamieńcie pierwsze słowo na bardziej przyjazne. Jeśli Wam się to nie uda, bez obaw – lektorzy 3WAY to eksperci w zamienianiu „obowiązkowych” zajęć językowych w czystą przyjemność.

  Mocne postanowienia!

  Kiedy już zrobicie pierwszy krok i zapiszecie się na kurs, warto popracować nad wytrwałością i konsekwencją. Nauka przynosi najlepsze efekty, kiedy nowe informacje są często powtarzane i utrwalane. Poza regularnym uczestnictwem w zajęciach i częstym zaglądaniem do materiałów, warto poszukać innych ciekawych form kontaktu z językiem obcym. Entuzjastom gotowania czy majsterkowania polecamy czytanie blogów lub oglądanie filmików z przepisami i wskazówkami po angielsku. Dla fanów filmów i seriali oczywistym rozwiązaniem będzie porzucenie polskiego lektora i oglądanie ulubionych tytułów w oryginale. Warto pamiętać, że język obcy jest jak mięśnie – nieużywany z czasem zanika.

  Śmiało do celu

  Najtrudniejszy, ale równie ważny krok na koniec: kursancie – odwagi! Nie należy uciekać od okazji do używania języka obcego w życiu prywatnym czy zawodowym. Toruń to miasto pełne zagranicznych turystów – może następnym razem, kiedy zobaczycie zagubionego obcokrajowca wpatrzonego w Google Maps, zamiast uciekać w uliczkę obok, podejdziecie i spróbujecie pomóc mu znaleźć drogę? A kiedy szef poprosi o pilny kontakt z zagranicznym klientem, zamiast w pośpiechu pisać maila, po prostu zadzwonicie i najprościej, jak potraficie, wyjaśnicie sprawę?

  Każdy musi wybrać wybiera swój własny sposób nauki języka angielskiego. Kurs językowy to dobry początek. Doświadczeni lektorzy szkoły językowej 3WAY w Toruniu na pewno pomogą Wam znaleźć właściwą drogę!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *