fbpx

  Blog

  Europejski Dzień Języków, czyli słów kilka o wyjątkowym wrześniowym dniu
  28.09.2017

  26 września wraz z milionami Europejczyków w innych krajach obchodzimy Europejski Dzień Języków. Głównym celem tego święta jest zaprezentowanie mieszkańcom naszego kontynentu korzyści, jakie płyną z uczenia się języków, a także rozpowszechnianie różnorodności językowej i kulturowej Europy. W przygotowaniach do obchodów tego niezwykłego dnia udział biorą liczne instytuty i stowarzyszenia działające w dziale kultury i nauki języków, szkoły oraz uniwersytety.

  Odrobina historii…

  Już od ponad dekady świętujemy bogactwo językowe i kulturowe naszego kontynentu. Zapoczątkowanie tego wyjątkowego wydarzenia zawdzięczamy Radzie Europy, która to rok 2001 ogłosiła Europejskim Rokiem Języków. Wraz z Komisją Europejską utworzyła wspólną stronę internetową, która dostępna była w 11 językach. Zachęcające hasła, takie jak „Języki otwierają drzwi” czy „Bogactwo języków – bogactwem Europy”, sprawiły, iż w obchody Europejskiego Roku Języków włączyły się miliony osób w 45 krajach! Tak ogromny sukces sprawił, iż Komitet Ministrów Rady Europy przyjął pod koniec 2001 roku deklarację o ustanowieniu corocznych obchodów europejskiego święta języków.

  Obchody Europejskiego Dnia Języków

  Co roku 26 września w całej Europie organizowane są liczne wydarzenia – uroczystości szkolne odbywające się z udziałem uczniów, specjalne programy telewizyjne i radiowe dla mieszkańców poszczególnych krajów, a także konferencje dla nauczycieli języków obcych. Każde europejskie państwo posiada swobodę w zakresie formy organizowanych wydarzeń związanych z obchodami Dnia Języków, które mają promować wielojęzyczność i bogactwo kulturowe na terenie całej Europy.

  Z okazji Europejskiego Dnia Języków Dynamiczne Centrum Językowe 3WAY życzy wszystkim owocnej i przyjemnej nauki języków obcych!

  Zapraszamy do zapoznania sie z Naszą wyjątkową ofertą !

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *