fbpx

  Blog

  Dlaczego warto nauczyć się języka rosyjskiego?
  22.04.2018

  Statystyki pokazują, że coraz więcej osób zapisuje się na kurs rosyjskiego. Czy jest to dobra decyzja? Dlaczego warto uczyć się tego języka? O tym wszystkim dowiecie się, czytając dzisiejszy wpis.

  Popularność języka rosyjskiego

  Dużo osób, które zastanawiają się nad wyborem języka obcego, bierze ten aspekt pod uwagę. Jest to bardzo dobre podejście do tematu. W końcu im więcej ludzi posługuje się danym językiem, tym lepiej. Nic więc dziwnego, że tak dużo osób decyduje się właśnie na kurs z rosyjskiego. Trzeba zaznaczyć, że jest to język używany przez niecałe 300 milionów osób na świecie! Dla dużej liczby ludzi rosyjski jest językiem ojczystym. Szacuje się, że posługuje się nim na co dzień około 150 milionów ludzi. Wszystko dlatego, że jest to język oficjalny w Rosji, Kazachstanie, Białorusi i Kirgistanie. To jednak nie wszystko. Nie brakuje też innych państw, gdzie populacja zazwyczaj wybiera ten właśnie język. Mowa tutaj o takich krajach jak między innymi Armenia, Gruzja, Łotwa, Ukraina, Litwa, Azerbejdżan czy Uzbekistan.

  Rosyjski jest dla Polaków stosunkowo łatwy do nauczenia

  Trzeba podkreślić, że kurs rosyjskiego jest popularny także z tego powodu. Ludzie bowiem dostrzegają, że ten język jest relatywnie łatwy do nauczenia. Wszystko dlatego,  że rosyjski, podobnie jak polski, wywodzi się z rodziny języków słowiańskich. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że w tych językach nie brakuje wielu podobieństw. To prowadzi do tego, że nauka jest stosunkowo szybka.

  Szansa na lepszą pracę

  Polacy często wybierają ten język, ponieważ wiedzą, że dzięki temu mogą w przyszłości znaleźć lepszą pracę. Nie brakuje przedsiębiorstw, które systematycznie współpracują z rosyjskimi firmami. Nic więc dziwnego, że poszukują ludzi, którzy potrafią władać tym językiem. Coraz więcej osób zapisuje się zatem na kurs rosyjskiego, ponieważ wiedzą, że jest to dobra inwestycja w przyszłość. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby samemu rozpocząć biznes na Wschodzie. Z takimi umiejętnościami będzie to możliwe.

  Możliwość podróżowania po Rosji bez przeszkód

  Dużo osób, które zapisują się na kurs rosyjskiego, podkreśla, że robią to po to, aby móc podróżować bez żadnych problemów. Teoretycznie można jechać do Rosji bez znajomości tego języka, ale wiąże się to z dużymi kłopotami – nawet zakładając załatwienie prostej czynności na dworcu czy w sklepie itp. Warto zatem oszczędzić sobie takich „atrakcji”. Trzeba zaznaczyć, że nasz sąsiad na mapie geograficznej ma wiele miejsc, które warto zobaczyć. Nie brakuje zabytków czy interesującej architektury. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Uralu czy w okolicach jeziora Bajkał. Warto zatem rozważyć zapisanie się na kurs rosyjskiego.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *