Blog

Dlaczego angielskiego warto uczyć się na dodatkowych kursach?
08.08.2018

Nauka języków obcych jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna. Język angielski to już niemalże podstawa, przydaje się na co dzień, jest językiem urzędowym w Unii Europejskiej i można się w nim porozumieć w wielu miejscach świata. Czy warto jednak posłać dziecko na dodatkowe kursy języka angielskiego, skoro obowiązkową naukę rozpoczyna w szkole już od pierwszej klasy, a elementy języka angielskiego są w przedszkolu?

Zalety nauki angielskiego na dodatkowych kursach

Mimo wczesnej obowiązkowej nauki języka angielskiego w przedszkolu i szkole, z całą pewnością warto zapisać swoje dziecko na dobry dodatkowy kurs języka angielskiego. Przede wszystkim, ilość godzin przeznaczonych na naukę w szkole jest niewielka. Ponadto, zwykle cała grupa uczestniczy w lekcji, więc nauczyciel nie jest w stanie podejść do uczniów indywidualnie. Nie mamy też zbytniego wpływu na wybór nauczyciela czy materiałów, z jakich będzie korzystał. O wszystkich tych aspektach możemy zadecydować, zapisując dziecko na kurs.

Nauka języka obcego ważna jest już od najmłodszych lat, dodatkowe kursy umożliwiają oswajanie dziecka przez zabawę z językiem angielskim nawet od pierwszego roku życia. Grupy są niewielkie, a w lekcjach często mogą uczestniczyć rodzice, by dzieci czuły się pewniej. Ich ilość, długość i intensywność można dopasować indywidualnie do potrzeb dziecka.

Jak znaleźć odpowiedni kurs?

Podejmując decyzję o edukacji dziecka, warto dobrze zapoznać się z dostępnymi ofertami. Bardzo istotne jest zapoznanie się również z opiniami innych rodziców. Szkoła powinna oferować lekcje pokazowe dla zainteresowanych, by rodzice wraz dziećmi mogli zobaczyć, jak przebiega nauka. Warto również porozmawiać z nauczycielami czy lektorami, by uzyskać komplet informacji o materiałach i kursie.

Języki obce w dzisiejszych czasach powinien znać każdy, nawet jeżeli nie planuje podróżować. Przydają się w codziennym życiu, w pracy, a nawet na ulicy. Warto, by dziecko oswajanie z językiem angielskim i jego naukę rozpoczęło już od najmłodszych lat, gdyż wtedy będzie ją przyjmowało jako coś naturalnego i stanie się ona w pełni efektywna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • https://www.youtube.com/watch?v=aZKuTuTW-ek

    NAUKA ANGIELSKIEGO: Jak zacząć mówić po angielsku?
    Od wielu lat mieszkam w UK a nadal nie mówię po angielsku, co robić? Och gdybym słysząc taką deklarację za każdym razem dostawała 5 funtów! No jak to co robić? Mówić! Ćwiczyć… Nauka języka raczej nie odbywa się przez zapylenie czy osmozę. Trzeba się po prostu otoczyć tym językiem i stworzyć sobie okazje aby go używać.Od wymówek typu: nie mam z kim, nikogo tu nie znam, robi mi się słabo. Jak to nie masz z kim rozmawiać po angielsku w anglojęzycznym kraju? Z powodzeniem możesz zagadywać nieznajomych, zwłaszcza jeżeli odegrasz rolę klienta w sklepie czy kawiarni. Pamiętaj, że paraliżujący Cię przed mówieniem strach pochodzi tylko i wyłącznie od Ciebie! Uwierz mi, że Brytyjczycy są naprawdę wyjątkowo sympatyczni i nikt nie urwie Ci głowy jeżeli do nich zagadniesz. Na początku możesz powiedzieć asekuracyjne: I don’t speak English well… a potem jedziesz! Słuchaj uważnie a nawet podsłuchuj ludzi dookoła siebie. Jeżeli czegoś nie rozumiesz to pytaj. I proszę Cię przestań tracić pieniądze na opłacanie polskiej telewizji aby oglądać Najprawdziwszą Prawdę, Rewelacyjne Newsy Wyssane z Palca czy Reklamy na Rozwolnienie lub jego Brak… Zamiast tego wyjdź z domu, otwórz oczy i uszy, weź ze sobą uśmiech i parasol i znajdź ludzi którzy będą chcieli z Tobą rozmawiać. Koniecznie zapisz się do biblioteki i dowiedz się jakie ma atrakcje. Brytyjskie biblioteki tętnią życiem!

    Zapraszamy do oglądania!