fbpx

  Blog

  Dlaczego angielskiego warto uczyć się na dodatkowych kursach?
  08.08.2018

  Nauka języków obcych jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna. Język angielski to już niemalże podstawa, przydaje się na co dzień, jest językiem urzędowym w Unii Europejskiej i można się w nim porozumieć w wielu miejscach świata. Czy warto jednak posłać dziecko na dodatkowe kursy języka angielskiego, skoro obowiązkową naukę rozpoczyna w szkole już od pierwszej klasy, a elementy języka angielskiego są w przedszkolu?

  Zalety nauki angielskiego na dodatkowych kursach

  Mimo wczesnej obowiązkowej nauki języka angielskiego w przedszkolu i szkole, z całą pewnością warto zapisać swoje dziecko na dobry dodatkowy kurs języka angielskiego. Przede wszystkim, ilość godzin przeznaczonych na naukę w szkole jest niewielka. Ponadto, zwykle cała grupa uczestniczy w lekcji, więc nauczyciel nie jest w stanie podejść do uczniów indywidualnie. Nie mamy też zbytniego wpływu na wybór nauczyciela czy materiałów, z jakich będzie korzystał. O wszystkich tych aspektach możemy zadecydować, zapisując dziecko na kurs.

  Nauka języka obcego ważna jest już od najmłodszych lat, dodatkowe kursy umożliwiają oswajanie dziecka przez zabawę z językiem angielskim nawet od pierwszego roku życia. Grupy są niewielkie, a w lekcjach często mogą uczestniczyć rodzice, by dzieci czuły się pewniej. Ich ilość, długość i intensywność można dopasować indywidualnie do potrzeb dziecka.

  Jak znaleźć odpowiedni kurs?

  Podejmując decyzję o edukacji dziecka, warto dobrze zapoznać się z dostępnymi ofertami. Bardzo istotne jest zapoznanie się również z opiniami innych rodziców. Szkoła powinna oferować lekcje pokazowe dla zainteresowanych, by rodzice wraz dziećmi mogli zobaczyć, jak przebiega nauka. Warto również porozmawiać z nauczycielami czy lektorami, by uzyskać komplet informacji o materiałach i kursie.

  Języki obce w dzisiejszych czasach powinien znać każdy, nawet jeżeli nie planuje podróżować. Przydają się w codziennym życiu, w pracy, a nawet na ulicy. Warto, by dziecko oswajanie z językiem angielskim i jego naukę rozpoczęło już od najmłodszych lat, gdyż wtedy będzie ją przyjmowało jako coś naturalnego i stanie się ona w pełni efektywna.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *