fbpx

  Blog

  Aplikacje do nauki języków obcych
  20.06.2017

  W obecnych czasach znajomość języków obcych jest niemalże konieczna, przydaje się ona prawie w każdej dziedzinie życia. Dlatego też istnieje mnóstwo sposobów, aby się ich nauczyć – kursy językowe, wyjazdy za granicę, korespondencje internetowe z obcokrajowcami czy nauka za pomocą książek, płyt CD, Internetu. Osoby uczące się języków obcych podkreślają, iż najtrudniej jest po prostu zacząć. Tłumaczą się brakiem czasu, cierpliwości, a nawet brakiem pieniędzy. Żyjemy jednak w okresie intensywnego rozwoju technologicznego, który daje nam także ogromne możliwości do nauki języków obcych. Wystarczy tylko chcieć.

  Najłatwiejszą, a zarazem najbardziej efektywną metodą nauki będzie oczywiście zapisanie się do szkoły językowej. Jednak aby zwiększyć skuteczność procesu, warto także na własną rękę, poza lekcjami, jeszcze bardziej rozwijać swoje umiejętności. Doskonałym i niezwykle innowacyjnym sposobem mogą okazać się aplikacje na telefon lub tablet. W ostatnich latach pojawiło się mnóstwo aplikacji mobilnych, które z powodzeniem pomagają w nauce i podszkoleniu się z języków obcych.

  Dlaczego warto korzystać z aplikacji do nauki języków obcych?

  Aplikacje do nauki języków obcych umożliwiają lekcje od podstaw aż po poziom zaawansowany, dlatego też niezależnie od tego na jakim etapie nauki aktualnie się znajdujesz, możesz rozpocząć naukę z aplikacją w każdej chwili. Korzystanie z nich jest niezwykle wygodne, gdyż są na wyciągnięcie ręki. Czekasz na autobus lub jesteś w trakcie lunchu? Wystarczy chwila, by rozpocząć lekcję i spędzić kilka minut, utrwalając słownictwo. Niezależnie od tego, czy chcesz nauczyć się języka, by móc w trakcie następnych wakacji zamówić obiad w restauracji, porozumieć się z obcokrajowcem w jego ojczystym języku, czy może chcesz dodać kilka praktycznych umiejętności do swojego CV – te aplikacje pomogą Ci w osiągnięciu tego celu. Dostarczają naukę słów i fraz w różnorodnych językach: angielskim, hiszpańskim, włoskim, rosyjskim i wielu innych. Wystarczy ściągnąć aplikację na telefon lub tablet i rozpocząć naukę!

  Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych i darmowych aplikacji do nauki języków obcych:

  • Duolingo
  • Babbel
  • eTutor
  • Memrise
  • Busuu

  Więcej informacji o każdej aplikacji dowiesz się wkrótce w kolejnym wpisie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *