fbpx

  Blog

  Aplikacje do nauki języków obcych – cz. 2
  03.08.2017

  Dość niedawno pisaliśmy o innowacyjnym sposobie nauki języków obcych w postaci aplikacji na telefon lub tablet. Poniżej przedstawiamy dokładny opis kilku przydatnych i darmowych aplikacji do nauki języków obcych:

  • Duolingo – to doskonałe połączenie przyjemnego z pożytecznym! Aplikacja to gra i nauka w jednym, gdyż popełniając błędy tracimy życia, natomiast udzielając poprawnych odpowiedzi dostajemy dodatkowe punkty. Aplikacja ta wspomaga naukę języków obcych opartą na mowie, piśmie, czytaniu oraz rozumieniu ze słuchu. Według użytkowników Duolingo zapewnia niezwykle ciekawą i efektywną formę nauki.
  • Babbel – doskonale sprawdza się podczas jazdy tramwajem lub przerwy na lunch. Dlaczego? Gdyż obsługa aplikacji jest niezwykle prosta, grafika i układ przejrzysty, a lekcje są krótkie, ale bardzo szczegółowe! Dodatkowym atutem jest możliwość zapisywania postępów w nauce na serwerze, dzięki czemu kurs można kontynuować na dowolnym urządzeniu mobilnym.
  • eTutor – aplikacja ta daje możliwość nauki słówek zarówno w trybie online, jak i offline. Posiada kilka przydatnych narzędzi do nauki, m.in. moduł powtórek, dialogów oraz słownik. Aplikacja jest czytelna i prosta w obsłudze. Pozwala nauczyć się słownictwa przydatnego w codziennych sytuacjach i odpowiednio przyswoić gramatykę. Tę platformę możesz przetestować za darmo, żeby móc zdecydować, czy chcesz kontynuować naukę w wersji płatnej.
  • Memrise – to niezwykle wyróżniająca się na tle innych programów do nauki języków obcych aplikacja, gdyż autorami dostępnych lekcji są sami użytkownicy! Aplikacja pomaga przede wszystkim w efektywny sposób przyswajać nowe słówka. Ponadto zawiera system punktacji i rankingów, a także możliwość tworzenia grup znajomych, które dodatkowo zachęcają nas do zdrowej rywalizacji.
  • Busuu – aplikacja opiera się na różnorodnych ćwiczeniach pomagających poznać i utrwalić przydatne zwroty oraz informacje. Proponowane lekcje to klasyczne fiszki, dialogi oraz nagrania audio. Aplikacja zawiera element społecznościowy – istnieje możliwość sprawdzania prac pisemnych innych osób oraz wystawiania do oceny swoich własnych prac. Możesz zdecydować się na podstawową bezpłatną wersję lub sprawdzić płatną wersję premium.

  Korzystanie z powyższych aplikacji to nauka języków obcych na wyciągnięcie ręki! Wystarczy ściągnąć odpowiednią dla siebie aplikację na telefon lub tablet i rozpocząć naukę.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *