fbpx

  Blog

  3 wskazówki pomocne w nauce języka hiszpańskiego
  30.01.2018

  Hiszpański jest dość łatwym językiem do nauki z wielu powodów. Oczywiście istnieją pewne aspekty tego języka, które potrafią doprowadzić do frustracji, jednak są one o wiele mniej kłopotliwe, niż w przypadku innych języków. Po pierwsze, podobnie jak wszystkie języki romańskie, hiszpański posiada wiele zapożyczeń z języków germańskich, czyli np. z języka angielskiego. Ponadto hiszpańska ortografia jest niezwykle spójna (w przeciwieństwie na przykład. do języka francuskiego) – samogłoski są pojedyncze i nie ma żadnych dyftongów, czyli dwugłosek. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które są niezwykle pomocne w nauce języka hiszpańskiego:

  Ser / Estar – jednym z najważniejszych czasowników w większości językach jest czasownik „być”. W hiszpańskim jest do tego stopnia tak ważny, iż istnieją nawet dwa określenia na wspomniane słowo: „ser” i „estar”. Kiedy ich używać? SER stosuje się do określeń stałych, np. „Soy Polaco – jestem Polakiem”.  Z kolei ESTAR oznacza stan tymczasowy, np. „Estoy feliz – jestem szczęśliwy/a (teraz)”.

  Rodzaj męski / żeński – większość słów kończących się na O, jest w języku hiszpańskim rodzaju męskiego. Natomiast znaczna część słów posiadająca końcówkę A, jest rodzaju żeńskiego. Oczywiście, jak w każdym języku i tutaj istnieją pewne wyjątki, których po prostu trzeba nauczyć się na pamięć.

  Znaki zapytania – w języku hiszpańskim istnieją podwójne i odwrócone znaki zapytania. Pisząc jakiekolwiek zapytanie, na początku zdania wstawiamy odwrócony pytajnik, natomiast na końcu zwykły. Jaki jest tego cel? Odwrócone znaki zapytania mają za zadanie ułatwić czytającemu zastosowanie akcentu i prawidłowej intonacji zdaniowej.

  Chcesz skutecznie nauczyć się języka hiszpańskiego? Zapraszamy na kurs w Dynamicznym Centrum Językowym 3WAY! Oferujemy zajęcia zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *