Blog

Na czym polega nauka angielskiego metodą konwersacyjną?
20.08.2018

Języki obce to podstawa w dzisiejszym świecie. Przydają się w pracy, podczas zagranicznego wyjazdu albo kiedy trzeba skomunikować się z obcokrajowcem. Dlatego nauka języka, przede wszystkim języka angielskiego, powinna być staranna oraz przynosić dobre efekty. Chcąc osiągnąć zadowalające rezultaty, warto uczyć się metodą konwersacyjną. Na czym polega ta technika?

Metoda konwersacyjna to gwarancją sukcesu

Metoda konwersacyjna jest też nazywana metodą bezpośrednią. Nie bez powodu, ponieważ opiera się na stwierdzeniu, że język obcy jest przyswajany najlepiej, kiedy ma się z nim bez pośredni kontakt. Z tego względu konwersacje są najlepszym i najszybszym sposobem na wyćwiczenie umiejętności językowych. Ponadto jeśli osoba, z którą prowadzimy konwersacje, jest native speakerem, korzyści są jeszcze większe.

Dla kogo metoda konwersacyjna?

Osoby, które chcą w szybki i przede wszystkim trwały sposób nauczyć się języka angielskiego, powinny skorzystać z metody konwersacyjnej. Rozmowa w obcym języku jest bowiem czynnością bardzo złożoną, zatem wszystkie zdania usłyszane i wypowiedziane przez uczniów zapadają głęboko w pamięć, pozwalają też na lepsze zastosowanie teorii w praktyce. Wszyscy, którzy chcą nauczyć się komunikować w języku angielskim również powinni wybrać metodę bezpośrednią. Nie da się płynnie i dobrze mówić po angielsku bez wcześniejszych ćwiczeń. Konwersacje są więc niezbędnym elementem nauki, szczególnie na lekcjach z native speakerem, który posługuje się idealną, wzorcową angielszczyzną.

Metoda konwersacyjna przynosi bardzo dobre rezultaty i jest polecana każdemu, nawet tym osobom, które w życiu codziennym czy w pracy mają kontakt z językiem formie pisanej. Dzięki tej metodzie rozumienie języka oraz płynność w wyrażaniu własnych myśli jest znacznie lepsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Daria pisze:

  Polecam naukę angielskiego METODĄ dziecka, wcześniej szukała metody na naukę języka i nie mogłam znaleźć dla siebie odpowiedniej. Warto się uczyć w domu i dużo czasu poświęcać na praktykę.
  Kiedyś nie pomyślałabym, że można angielskiego nauczyć się w domu a jednak.

 • Janko pisze:

  Metoda konwersacyjna to jedna z najlepszych propozycji. W Enlinado też gość o tym opowiada i u mnie miało to mega przełożenie.

 • Mateusz pisze:

  Troszkę zalatuje szwindlem jak się czyta że dana metoda jest gwarancją sukcesu.
  Gwarancją sukcesu jest zaangażowanie uczącego 😉

  Też uczę języków. Ale opowiadam trochę od drugiej strony. od tzw du#@! Strony 😀
  Zapraszam na mój blog: http://www.mateuszstasica.pl/blog